20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Од понеделник физичка настава

Од понеделник учениците од прво до четврто одделение од основните училишта во Србија ќе ја следат наставата со физичко присуство, додека учениците од петто до осмо одделение ќе имаат настава по комбиниран модел, односно ќе одат на училиште поделени во две групи. Српското министерство за образование соопшти дека и за средношколците наставата ќе се одвива по комбиниран модел.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles