15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

10-тина стручњаци заинтересирани за спас на Голак

10-тина инженери, архитекти и урбанисти од Делчево пројавиле интерес активно да се вклучат во заживувањето на идејата за спас на Голак иницирана од претседателот на делчевскиот Совет, Гоце Попов. Нивниот ангажман е на волонтерска основа, без финансиски надомест и во интерес на туристичкиот развој на градот. Првиот координативен состанок е закажан за февруари, а на истиот ќе бидат договорени понатамошните активностите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles