15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Прес на ВМРО: Во Штип се прави аудиција на се уште неодобрена претстава

Штипскиот центар за култура, објавува повик за аудиција за претстава која се уште не е и за која не се знае дали ќе биде одобрена и играна, рекоа денес на прес од ВМРО ДПМНЕ.
На ова реплицираше директорот на Центарот Горан Трајков, кој потенцира дека обврска на институцијата е спроведување на аудициите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles