21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Од утре нови правила за патување во ЕУ

Од 1ви февруари 2022 година нови правила за патување во ЕУ. Патниците треба да поседуваат валиден дигитален ковид сертификат кој вклучува:
Сертификат за вакцинација со вакцина одобрена на светско ниво,од последната доза да има поминато најмалку 14 и највеќе 270 дена.
Негативен резултат од ПЦР тест не постар од 72 часа или негативен резултат од брз антигенски тест не постар од 24 часа пред патувањето.
Потврда за прележана болест не постара од 180 дена.
За патниците кои не поседуваат дигитален сертификат може да се бара да направат тестирање 24ч по пристигнувањето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles