15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Исплата на 100 евра помош за млади

За државната финансиска поддршка од 100 евра во Србија се пријавиле 1.019.796 млади лица, а исплатата ќе започне од утре. Според Министерството за финансии, за оваа мерка помош државата издвоила околу 12 милијарди динари. Претходно на сите здравствени работници им биле исплатени 10.000 динари, а на 10 февруари на пензионерите ќе им бидат исплатени 20.000 динари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles