15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Стипендии за ученици и студенти од Зрновци

Општина Зрновци додели 15 стипендии на студенти и ученици од Општината. Од нив три се за студенти, 5 за ученици деца на невработени родители и 7 за ученици деца на самохрани родители. За студентите стипендијата изнесува 1500 денари, додека за учениците по 1000 денари за деветмесечен период. Вкупно од Буџетот на Општината за оваа намена ќе се потрошат 160 илјади денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles