1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Тротоарите од снег во Штип отсега ќе се чистат машински

Тротоарите од снег во Штип отсега ќе се чистат машински. За ова намена, по пат на донација вредна 9.000 евра веќе се набавени првите две мешини, кои се подготвени во функција да се стават веднаш.
Со новата механизација експресно и ефективно ќе се чистат тротоарските површини од снег, но и патеките во селата.
Првите две машини се планирани за чистење во централното градско подрачје.
Со останатите три, кои ќе пристигнат деновиве, ќе се чистат деловите од приградските населби.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles