11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

За околу 20.000 ученици од регионот почна второто полугодие. Ќе успеат ли протоколите да го задржат омикрон далеку од школите

За околу 20.000 основци и средношколци од источниот регион на државата, денес почна второто полугодие со физичко присуство. По едномесечна пауза и продолжен распуст, учениците се вратија во клупите:

Почитувањето на протоколите е од клучно значење за нормално одвивање на наставниот процес, па затоа сите одговорни се со широко отворени очи, како и колку мерките се почитуваат:

Идентично како во Штип беше и во останатите општини од Регионот:

Од ресорното министерство убедуваат дека ситуацијата ќе се следи секојдневно и на секоја промена, ќе се реагира веднаш:

Иако бројките на новозаразени покажуваат благо намалување, тие и понатаму се високи што беше причина за барања наставата да почне онлајн.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles