21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Опуштање на мерките нема. Омикрон може да биде многу опасен

Новата комисија за здравство, не препорача опуштање на мерките. Наместо тоа,  нејзини членови предупредуваат дека омикронот може да биде исто така сериозен како и останатите видови на Корона вирусот:

Според Демири, единствениот начин за заштита на здравјето, но и животот од Ковид е вакцинацијата:

Последнава недела, од 24 до 30 јануари, во земјава како последица на ковид 19 починале 148 граѓани, објави Институтот за јавно здравје во својот неделен извештај. Тоа претставува зголемување на смртноста за 40 проценти споредено со претходната недела.

Бројките на дневно ниво исто така се високи, поради што мерките за заштита остануваат на сила:

Наскоро ќе започне и скринингот на учениците за што ќе бидат користени т.н. брзи тестови. се планира да бидат направени околу 20.000 рестови по случаен избор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles