15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Можна оставка на Кривокапиќ

Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ за утре закажа итна седница на владата, со се уште непознат дневен ред, пишува подгоричкиот весник „Побједа“. Седницата на владата ќе се одржи само два дена пред седницата на Собранието на која пратениците треба да гласаат за недоверба на актуелната извршна власт. Владата вчера не се огласи по овој повод, но во собраниските кругови наводно се шпекулира дека Кривокапиќ утре би можел да поднесе оставка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles