15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Модуларните болници последни ќе се отворат. Здравството нема доволно персонал     

Персоналот лекува, не лекува кревет, тврди новиот портпарол на Комисијата за здравство др Златко Мехмедовиќ, објаснувајќи зошто реотворањето на модуларните болници е последниот чекор во борба против Ковидовиот Омикрон.

Во меѓувреме, Мехмедовиќ смета дека сега е време да се направи колективен имунитет,но,зошто.

Во однос на начинот на вакцинација, новиот портпарол потврди дека трета или популарната бустер доза во Македонија, и официјално е вакцината Фајзер. Со ова, Мехмедовиќ одговори на бројните дилеми на граѓаните зошто како трета доза не се аплицира друг вид на вакцина, како што е практика во повеќе земји од опкружувањето…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles