15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Парите од 6-от пакет мерки да се вратат

Компаниите кои добиле финансиска поддршка преку шестиот пакет мерки, а не го исполниле условот за претворање на поддршката во грант, треба да вратат 20 проценти од добиената поддршка доколку го задржале истиот број на вработени или 50 проценти од поддршката ако имаат намалување на бројот на вработени. Обврските, како што наведуваат од Владата, треба да бидат подмирени најдоцна до рокот за поднесување на завршната сметка за 2021 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles