7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора – Се фрлаат неискористените вакцини

Голем е бројот на неискористени вакцини чиј рок на траење ќе помине до крајот на месецот. Речиси 35.000 дози од Руската Спутник В се неискористени. За помалку од една година од почетокот на имунизацијата против коронавирусот во Црна Гора, вкупно 27.754 дози вакцини од различни производители се уништени поради рокот на траење.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles