21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бесплатни ПАП тестови за жените во Чешиново Облешево

Општина Чешиново Облешево се вклучува во кампањата за спроведување активности за бесплатен ПАП тест и абдоменален ехо преглед за жени. Прегледите ќе бидат спроведени од страна на медицински тим на гинеколози од Скопје. За таа цел во општините ќе функционира мобилна гинеколошка амбуланта каде што ќе се спроведуват прегледите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles