19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Продолжен распустот на учениците

Министерот за образование на Србија Бранко Ружиќ донесе одлука за промена на Календарот на воспитно-образовната работа за основните и средните училишта.

 “Откако ја разгледав целата ситуација,донесов одлука за продолжување на распустот. Првиот работен ден ќе биде понеделник 21 февруари“  рече министерот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles