15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ќе се почитува законот за заштита на лични податоци

На средбата меѓу КСЗД и ДСЗИ е донесена одлука за јавно објавување на имињата, презимињата и адресите на новозаразените со Ковид 19. Од агенцијата за спречување на дискриминација најавиле дека интензивно ќе го следат целиот процес за да се спречи било каков вид на дискриминација со примена на овој начин на објава и достава на решенијата за изолација. Тие посочуваат дека предложениот концепт ќе го подржат само доколку нема да содржи елементи на дискриминација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles