15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Средба Вучиќ – Си Џинпинг

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој е во тридневна посета на Кина на отворањето на Зимските олимпски игри, денеска се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг. На средбата се зборувало за слободна трговија, отворање на нова фабрика со кинески капитал во Ниш и за воспоставување на авио линија Белград-Пекинг и Белград-Шангај, каде што оператор ќе биде авиокомпанијата Ер Србија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles