1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Голем земјоделски протест и блокади на патот кај Облешево најавуваат оризопроизводителите за утре

Голем земјоделски протест и блокади на патот кај Облешево најавуваат оризопроизводителите за утре, откако сите рокови што и ги дадоа на Владата за средба изминаа, а до средба не дојде:

Според оризопроизводителите, белото злато им ја зацрнило живеачката, па листата на барања сакаат лично да му ја дадат на министерот за земјоделство:

Од Владата не прецизираа дали нивни претставници утре ќе се појават во Облешево, но се децидни дека оризопроизводителите не се и нема да бидат оставени сами во маката:

Тим од Министерството за земјоделство ќе ги сослуша оризопроизводителите и ќе ги разгледа нивните барања. Во согласност со програмите на Државата и буџетските средства  се надеваме дека ќе се изнајде решение од обостран интерес, информираат до Владата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles