15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Сертификатот со две дози станува невалиден

Граѓаните во Грција кои вакцинацијата ја завршиле пред седум месеци и не примиле бустер доза од денеска се сметаат за невакцинирани. Нивниот сертификат за вакцинација престанува да важи односно се смета за невалиден и ги губат сите привилегии.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles