14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Компаниите да одлучуваат за работна недела

Стопанската комора бара компаниите да имаат можност сами да одлучуваат дали недела ќе биде неработен ден, а за возврат на тоа работниците да добиваат неделни дневници. За сите дејности без исклучок работењето во недела да се дефинира единствено со Законот за работни односи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles