20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Состојбата со ковид кризата во градинките стабилна

Состојбата со ковид кризата во градинките е стабилна, а тоа го потврдуваат и податоците кои ги имаме на дневно и неделно ниво информира министерката Јованка Тренчевска. Во последната недела евидентирани се 75 вработени и 24 деца позитивни на корона вирус на територијата на цела држава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles