15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Украина е ризик за сите

Министерот за одбрана на Бугарија Стефан Јанев изјави дека денеска регионот се соочува со најголемата криза од Студената војна и дека тоа што се случува во Украина директно ја загрозува безбедноста на државата. Според него, трендот на промена на рамнотежата во Црното Море продолжува. Анализите на бугарското Министерство за одбрана покажуваат сериозни дефицити во нашите вооружени сили, додаде Јанев, пренесува БГНЕС.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles