11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Ковид решенијата од денес во електронска форма

Од денеска КОВИД-19 решенијата за изолација ќе бидат издавани во електронска форма преку Вакцинација.мк . Согласно Владината одлука за измена на начинот на достава на решенијата за изолација на лица позитивни на КОВИД-19 и на нивни контакти, ставена е во функција платформата на која секој граѓанин кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до своето решение без да има увид во податоците на другите граѓани на кои им е издадено решение за изолација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles