1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Средношколците бараат средба со Владата

Средношколскиот сојуз ќе бара средба со премиерот Димитар Ковачевски на која ќе ги изнесе барањата од приоритетната листа. Списокот на барања ја опфаќа државната матура, сегашниот модел на настава и идната концепција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles