24.5 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Уште едно американско засилување за Каменица САСА

Американката Ангелика Икеда е новото засилување на ЖФК Каменица САСА. Станува збор за фудбалерка од средниот ред, доскорешниот капитен на Илиноис Кобрасво САД. Ова е второ засилување од Америка, откако претходно на тимот на каменичанки му се придружи и Пејтон Тајлер Чик, која во Македонска Каменица доаѓа од Сиетл, САД.

Целта на тимот на Каменица Саса е освојување на трета титула во низа во домашниот шампионат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles