21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Ковачевски: Наскоро зголемување на пензиите

Премиерот Димитар Ковачевски најави дека наскоро може да се очекува дополнително зголемување на пензиите:

Дополнително, министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, најави експертска дебата за промена на начинот на усогласување на пензиите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles