12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Ѓукановиќ  за премиер го предлага Абазовиќ

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ најверојатно утре ќе има консултации, а потоа мандатот ќе му го понуди на лидерот на Обединета реформска акција, Дритан Абазовиќ, единствениот, кој во овој момент, може да обезбеди мнозинство од најмалку 41 пратеник, објави црногорски „Дан“. Медиумот се повикува на повеќе доверливи извори, а се спомнува и дека, доколку сето ова се заврши во текот на утрешниот ден, до крајот на месецот треба да се очекува седница на Собранието.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles