11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

А1 Хрватска хакиран, хакерот бара голема сума на пари

Хакер го нападна А1 Хрватска и украде лични податоци на најмалку 100 000 корисници. Од компанијата бара да му плати околу половина милион долари во криптовалути во следните 24ч. Доколку не му се изврши уплата се заканува дека податоците ќе ги објави на неколку хакерски форуми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles