11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Бочварски: Утре прв лет Софија – Скопје

Министерството за транспорт и врски денеска потврди дека утре на Меѓународниот аеродром Скопје ќе се реализира првиот лет на линијата Софија – Скопје, во 09:40 часот, а името на авиокомпанијата која ќе го изведе официјално е GullivAir,

Бочварски денеска има средби во Софија заедно со тимови на Комисијата за транспорт и инфаструктура а утре ќе се организира првиот лет од Софија за Скопје.

Утре во Скопје е предвидена заедничка средба со туроператорите од  Македонија, каде што се очекува да се најдат сите поволности и можности и најдобри солуции за граѓаните, за да во иднина оваа линија биде операбилна и да може да оперира редовно на релација Софија – Скопје

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles