15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Кал наместо асфалт во 21 век

Жителите на Виничкото с. Црн Камен во 21 век наместо по асфалт до своите домови стигнуваат одејќи по кал. Ветувањето дадено пред повеќе од половина година сеуште не е остварено, се жалат тамошните жители.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles