1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Стоп за ЕУ за Србија

Хрватска повторно и се заканува на Србија дека ќе го запре нејзиниот пат кон европската унија, а како причина сега го наведува проблемот со архивскиот материјал што Белград наводно одбива да го врати на Загреб.

Загребски “вечерњи лист” тврди дека Белград одбива да му ги врати архивите што му припаѓаат на Загреб, иако како што велат, Србија потпишала договор за наследување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles