16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

УПОЗ: К 15 за админситарцијата и за 2020 г

УПОЗ, синдикатот на администрацијата, на средбата со новиот министер за администрација и информатичко општество Адмирим Алити побара исплата на К-15 за 2020,  право кое не го добиле, иако според нив, им следува согласно Гранскиот колективен договор. Синдикатот побара и во Буџетот за 2022 година да се предвидат средства за годишниот регрес, за што добиле ветување од министерот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles