11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Втора  кошаркарска лига на Македонија, мажи

Утре  во Велес се игра средба, што во истовреме значи прилика  за опстанок, но  и за промена на  врвот од табелата во Втората кошаркарска лига. Штипскиот КК „Соколи“  гостува на велешки „Борец“. Штипјани, со евентуална победа,  ќе ги задржат шансите за првите две места на табелата. кои водат во Првата лига, а велешани за опстанок во ова натпреварувачко друштво.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles