1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Линеарна и авансна субвенција за овоштарите

Во Годишната програма за финансиска поддршка на земјоделството воведена е пилот мерка во овоштарството за линеарна субвенција и авансна исплата на субвенциите. исплатата за оваа мерка ќе се врши авансно во тековната година, во периодот од септември 2022 година до декември, а остатокот ќе биде исплатен до месец мај следната година како и досега.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles