13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

БиХ:  Дојава за бомба во општинскиот суд во Сараево

Утринава околу 9:30 во општинскиот суд во Сараево пристигнала дојава за бомба поради што биле евакуирани сите вработени и странки кои во тој момент биле на рочиште. Инаку, во судовите има чести дојави за бомби кои скоро секогаш се покажуваат за лажни. Нивна очигледна цел е да се одложи некое рочиште.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles