15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

МТВ: 70мил.евра за реконструкција на улици и патишта

Министерството за транспорт и врски го распиша третиот јавен повик од проектот за Поврзување и санација на локални улици и патишта во општините низ земјата. Повикот опфаќа реконструкција и санација на 17 локални улици и патишта во 10 општини и тоа три улици во општина Штип, и по една улица во Пехчево.

Јавниот повик е дел од Проектот за поврзување со локални улици и патишта преку кој Министерството за транспорт и врски вложува 70 милиони евра во локалните самоуправи за реконструкција на преку 450 километри локални улици и патишта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles