13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Образованието да се прилагоди на стопанството

Започна процесот на усогласување на програмите во средното стручно образование со потребите на реалниот сектор. На овој начин би требало да се овозможи зголемување на бројот на запишани ученици во средните стручни училишта,  поттикнување на компаниите за пракса и промоција на дуалните паралелки

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles