15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Владата на СДСМ не сака национално единство, истакна лидерот на ВМРО Мицковски во Кочани

Владата на СДСМ на чело со премиерот Димитар Ковачевски не сакаат национален консензус и  единство за идентитетски и други прашања кои се од суштинска важост за народот и иднината, истакна  лидерот на опозицијата Христијан Мицковски  во Кочани.

Мицковски од Кочани повика власта и опозицијата да се обединат околу Гоце Делчев.

Според Мицковски, во однос на прашања од национален интерес, политиката на владата предводена од Ковалевски е идентична со политиката на Владата што ја водеше Зоран Заев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles