7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Карбинци: Обуки за 30 деца од Карбинци

30-тина деца од општина Карбинци се стекнаа со осовни познавања и вештини за превенција и заштита од пожари. Учениците низ интерактивни предавања и практични вежби научија за пожарите, елементите на горењето и условите кои влијаат на горењето, за најчестите причини за појава на пожарите, како и за заканите по здравјето, и, мерките за заштита и сигурност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles