1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Пробиштип: Заврши реконструкцијата на кино салата

Со последната контрола од страна на комисија од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделието и руралниот развој со која е констатирано дека сите позиции и фази се завршени, и  официјално е завршен проектот за реконструкција на Кино салата “Злетовски рудар”.  Финансиската поддршка за овој проект изнесува 17 милиони денари обезбедени преку Агенцијата и 3 милиони од Општината.  Со ова, општина Пробиштип доби функционална кино сала со капацитет од 360 посетители и веќе од месец март ќе следуваат и првите културни настани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles