11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Во Кочани нападнати мајка и сопруга, во Пробиштип полецаец

Три напади во кои интервенирала и полиција се регистрирани во Кочани и Пробиштип. Во првите два случаи, нападнати се мајка и сопруга, а во третиот полицаец.

Жените, како жртви се регистрирани во Кочани, каде син во близина на семејната куќа рака кренал на мајка си, жена на возраст од 60 години. Семејниот дом бил место на физички напад во кој жртва е 26-годишна кочанчанка, а како насилник е идентификуван сопругот.

По комплетирање на случаите против двајцата насилници  ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Агресивно однесување кон полицаец, пак, беше причина за приведување на 45 годишник од Пробиштип. Сила на полицајците тој им покажувал додека си ја вршеле работата. По комплетирање на случајот против пробиштипјанецот, исто така,  ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles