1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

За услугите, ветеринарите бараат намалување на даноците  и покачување на цените

Намалување на даночната стапка од 18 на 5 проценти за ветеринарните услуги, но и зголемување на цените на услугите денеска од Штип побара Ветеринарната комора.

Повеќе субвенции за сточарството, децидни се од комората, бидејќи соодветно на актуелната економска криза и оваа земјоделска гранка бележи надолен пат во својата работа.

За овие и други актуелности од областа на ветеринарните станици денеска се разговараше на работната средба помеѓу ветеринарната комора и претставници од повеќе ветеринарни друштва од источниот регион.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles