12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

За 100 дена, општина Карбинци  со 100-ка вози во рикверц, тврдат од СДСМ

За 100 дена, општина Карбинци со 100-ка вози во рикверц, а се фали со туѓа работа и проекти, реагираа со соопштение од СДСМ, по вчерашниот отчет на градоначалникот Виктор Паунов:

Неспособната локална власт за 100 дена се обидува со манипулации и  лаги да прикаже работење. Треба да бидат доблесни  и да кажат за реализираните проекти колку  пари чинат, од кои извори на средства и од кое време се обезбедени. Се китат со проекти и активности кои беа започнати, а дел и завршени од претходната локална власт предводена од СДСМ. Колата на вмро не оди во вистински правец  а општина Карбинци е уназадена за 100 дена, стои во соопштението.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles