15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Кошарка: За второ место ќе се борат Соколи и Вардар

Штипските  Соколи и натаму имаат шанси да се борат за второто место на табелата во Втората кошаркарска лига, тврдат познавачите со напомена дека, штипјани не смаат  да  загубат  безмалку ниту една средба до крајот на првенството. Идното  коло ќе се игра  на 26  февруари. Штипските кошаркари гостуваат  во Струмица. Вардар во локалното дерби игра со Водно. Двете екипи Соколи и Вардар го делат второто место на табелата со по 24 бода.

 Дербито на колото и првенството меѓу Соколи и Вардар е на 5 март во Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles