15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Се одложува формирање нова влада

Иако формирањето нова влада се очекуваше на почетокот на оваа недела, тоа ќе бидат одложено за најмалку уште една недела додека не завршат преговорите на граѓанското движење УРА со повеќето партии. Според медиумите има повеќе пречки, а како проблем ја истакнаа социјалистичката народна партија каде дел од нејзините членови и функционери се притив можниот сојуз со малцинствата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles