15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Лимените гаражи заменети со асфалтни паркинг места

Во населбата 8-ми Ноември, денес започна уредување на простор од 2.000м2 на 5 локации  од каде беа отстранети лимените гаражи. Просторот ќе се користи како паркинг површина.

Ова значи и нов, поубав изглед на населбата, но и поголема функционалност на просторот:

Од општината најавија дека во иднина, ќе бидат уредени сите локации каде што беа отстранети лимени гаражи и други објекти од времен карактер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles