11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Продолжува сечата на боровата шума кај Штип

Жители на Штип, по којзнае кој пат, укажуваат на континуираната безмилосна сеча на боровата шума во околината на манастирот Света Недела. Еден од најголемите шумски појаси околу градот, никако да се заштити .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles