7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

ПС: Усогласување на пензиите од 1 април

Пензионерскиот синдикат на Македонија бара почитување на Законот за пензиско и инвалидско осигурување кој овозможува , поради лошата состојба предизвикана од кризата, редовно усогласување на пензиите на 1 април.  Синдикатот  бара да се исплати ковид додаток со којшто ќе бидат опфатени сите пензионери и возрасни лица приматели на социјална помош и возрасни лица кои немаат никакви приходи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles