1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Намалено ДДВ – то на храната

Хрватска го намали ддв – то на голем дел од храната од 13 отсто на 5 отсто, како и од 25 отсто на 5 отсто за путер и маргарин и трајно намалено е и ддв – то на плинот и топлинската енергија. Овој пакет мерки за помош на граѓаните и компаниите вреди 4,8 милијарди куни. Причини за намалувањето на данокот е растот на цените на енергенсите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles