11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Во тек е исплатата на образовниот додаток

Во тек е исплатата на образовниот додаток за втор мерен период за учебната  2021/2022 година со која се опфатени вкупно 27 430 корисници на ниво на држава. Висината на додатокот за основно образование изнесува по 2.100 денари во четири еднакви износи, , а по 3.000 дeнари за средно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles